Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 4 miesiące. Odstawiłam je i doszło do stosunku. Okres miałam 14 września, 3 października odbyłam stosunek, mężczyzna nie finiszował we mnie, ale zrobiliśmy poprawkę. Wzięłam tabletkę 72h ok. 20 godzin później. 21 października dostałam okres. Nie było to plamienie, tylko normalny krwisty okres ze skrzepami, trwał 3 dni. 27 października byłam u ginekologa, robił mi badanie, zwykle usg, nic nie zauważył. Obawiam się, że było za wcześnie, by mógł coś wykryć. Test robiłam 10 dni po stosunku, wyszedł negatywny. Dodam, że miesiączka mogła się opóźnić ze stresu i zmiany klimatu, ponieważ byłam w podroży. Czy mogę obawiać się, że jestem w ciąży? Jeśli tak, to jakie są szanse?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Potwierdza to szybkie zażycie tabletki 72h oraz negatywny wynik testu. Wystąpienie miesiączki również zmniejsza prawdopodobieństwo ciąży.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że stosunek przerywany jest wysoce zawodną metodą antykoncepcyjną.

Pozdrawiam.