Prawdopodobieństwo ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i stosunku z prezerwatywy

Witam. Kilka miesiecy temu rzuciłam tabletki antykoncepcyjne. 25 kochałam sie z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy. nie zsunela się i nie pekła. 27 dostałam okres i trwał normalnie 5-6 dni,choc on jest nieregularny nadal po odstawieniu tabletek. moje pytanie brzmi,czy moge byc w ciazy? od 2 dni pobolewa mnie podbrzusze i nie wiem z czego to wynika. na czwartek mam umówiona wizyte u ginekologa. po jakim czasie zrobic test ciazowy i ewentualnie testy krwi?

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, jeżeli po stosunku nastąpiło normalne krwawienie miesiączkowe - to ryzyko ciąży jest znikome.