Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku w prezerwatywie i zastosowaniu kremu antykoncepcyjnego

Witam. Dwa tygodnie temu współzyłam z partnerem z zabezpieczeniem ( prezerwatywa i krem antykoncepcyjny) nie doszlo do jej uszkodzenia. Czy istnieje w tym wpadku mozliwosc zajscia w ciaze? Dodam, iz mialo to miejsce w okresie moich dni nieplodnych, podczas pierwszego dnia miesiaczki. Moje watpliwosci biora sie z faktu, iz ostatnio czesto pobolewa mnie podbrzusze, na brodawce sutkowej zas zaoberwowalam pojawienie sie zylek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest bardzo niskie, choć należy pamiętać, że stosowanie dodatkowych kremów podczas stosunku może przyczynić się do uszkodzenia prezerwatywy.