Możliwość ciąży po odstawieniu pigułek

Witam.Kilka miesiecy temu rzuciłam pigułki.25.09 był seks z zabezpieczeniem- prezerwatywa.nie zsunela się i raczej nie pekła.27 miałam okres i trwał 5-6 dni,choc jest nieregularny nadal po odstawieniu tabletek.czy moge byc w ciazy? po stosunku,który trwal krotko,dotykał mnie członkiem,ale zeby doszło do zapłodnienia musi przeciez byc w srodku,a tego nie było.od 2 dni pobolewa mnie podbrzusze i nie wiem dlaczego.wyglada jakby woda tam była w trakcie okresu,jest wzdety.jaka jest tego przyczyna??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę bardzo niskie. Opisane dolegliwości mogą mieć natomiast wiele przyczyn, aczkolwiek bardziej prawdopodobne wydaje się, że są związane z przewodem pokarmowym. Jeśli objawy nie ustąpią, sugeruję konsultację z lekarzem POZ.