Bóle podbrzusza, brak zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Witam,jestem pookresie 7 dni,choc moj okres trwal 4 dni,lecz nie byl taki mocny niz zwykle.po 4 dniach okresu wspolzylam z partnerem,wspolzyjemy dosc czesto(nie zabezpieczamy sie)moj problempolega na tym ze pobolewa mnie podbrzusze ,czy powinam sie martwic.?A Dodam jeszcze ze mam swieza nadzerkie,czy to objawy moga byc zwiazane z nadzerka?prosze o pomoc,z gory dziekuje:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból podbrzusza może być spowodowany nadżerką. Nie jest to jednak objaw specyficzny. W opisanej sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a niepokojące objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.