Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy pęknięciu prezerwatyw?

Witam, mam 24 lata. Wczoraj (w piątek) kochałam się ze swoim chłopakiem. Podczas stosunku doszło do przerwania prezerwatywy, ale nie było wytrysku. W środę powinnam powinnam mieć okres, który miewam co 27 dni. Dodam że okres mam regularnie. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo jest tak duże jak przy stosunku nie zabezpieczonym. nigdy do końca nie można stwierdzić czy wytrysk nasienia nie nastąpił i czy np w preejakulacie nie występowały już plemniki. W razie nie wystąpienia krwawienia miesięcznego w najbliższych dniach proponuję udać się do ginekologa.