Zsunęła mi się prezerwatywa. Jak to się ma do ciąży?

Kochaliśmy się i po wytrysku okazało się, że chłopak nie ma prezerwatywy na członku. Wiedziałam, że jest w pochwie. Od razu ją wyciągnęłam za brzegi. Okazało się, że nasienie jest w prezerwatywie. Wydaje mi się, że jestem jakieś 4 -6 dni przed okresem (bo mam nieregularne). Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Taki stosunek w którym doszło do zsunięcia prezerwatywy z członka nie można uznać za bezpieczny.
W tej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Prawdopodobnie stosunek odbył się w czasie dni niepłodnych, co zmniejsza prawdopodobieństwo ciąży, ale niestety nie może wykluczyć.

Jeśli nie pojawi się typowe krwawienie miesięczne, proponuję wykonać test ciążowy.