Zsunięcie prezerwatywy podczas stosunku 4 dni po okresie

Witam mamy z dziewczyną pewną wątpliwość: kochaliśmy się i gdy wycofałem członka okazało się że gumka została w pochwie. Stosunek odbył się 4 dni po miesiączce, nie doszło do wytrysku, prezerwatywe wyciągnęliśmy od razu, nie była uszkodzona, jednak nie mamy pewności w którym momencie stosunku prezerwatywa się zsunęła. jakie jest ryzyko zajścia w ciąże, co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Jeśli Pana partnerka nie chce zajść w ciążę proszę rozważyć zażycie tabletki awaryjnej.