Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zsunięta prezerwatywa - czy obawiać się ciąży?

Mam obawę, proszę o poradę.

Kochałam się z chłopakiem i nie doszło do wytrysku, ale po sprawie zauważyliśmy, że zsunęła się nam prezerwatywa do połowy. Miałam wtedy dni płodne. Nie wiem, czy kochaliśmy się ze zsunięta prezerwatywą.

Czy mogę podejrzewać ciążę?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest małe.

Poglądy dotyczące zdolności do zapłodnienia poprzez plemniki znajdujące się w ejakulacie są różne, wobec tego nawet gdyby doszło do takiego zsunięcia prezerwatywy, że nastąpiłby kontakt preejakulatu ze środowiskiem pochwy to nie ma pewności, że pojawiłaby się możliwość zapłodnienia.

Ostatecznie wykluczenie możliwości ciąży może nastąpić w momencie pojawienia się następnego krwawienia miesięcznego (typowego pod względem obfitości i terminu), a także po wykonaniu testu ciążowego min. po 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy