Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks w prezerwatywie - czy jeśli się zsunęła, jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam. Pytanie brzmi następująco. Podczas stosunku z dziewczyną częściowo zsunęła się prezerwatywa. tzn, zsunęła się do połowy penisa, a nie całkowicie. Górna część penisa była pokryta prezerwatywą! Podczas stosunku nie doszło do wytrysku ani nic. W ogóle nie doszło do wytrysku, ani w trakcie stosunku ,jak i równiez po nim. Natomiast jak sprawa wygląda z preejakulatem? Czy istnieje duża możliwość zajścia w ciążę? U dziewczyny zaobserwowałem dużą ilość śluzu! Miesiączka się skończyla dnia 01-04-11, natomiast dzień, w którym współżyliśmy to 13-04-11 i byłem zabezpieczony, poza tym, iż po części się zsunęła i nie doszło do wytrysku. Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę poprzez preejakulat w małych ilościach? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Preejakulat jest wydzielany przez cewkę moczową w trakcie intensywnego pobudzenia seksualnego. W opisywanej przez Ciebie sytuacji prezerwatywa pozostała na członku, jedynie zsuwając się do połowy prącia. Oznacza to, że cewka moczowa pozostała okryta i nie doszło do kontaktu wydzieliny z drogami rodnymi partnerki.

Jeżeli Pana partnerka ma cykle regularne, 28dniowe, to do zbliżenia doszło w trakcie dni płodnych. Ze względu na pozostania prezerwatywy na członku ryzyko ciąży jest równe indeksowi Pearla dla tej metody zabezpieczenia.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy