Seks w prezerwatywie a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, ostatnio uprawiałem sex z moją partnerką w prezerwatywie. Po wytrysku penis pozostał jeszcze w pochwie na kilka "pchnięć", troszkę mi opadł (nie jestem pewny czy prezerwatywa się zsunęła) i go wyciągnąłem. Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakieś ryzyko ciąży? Dodam, że używałem prezerwatywy durex close fit, i jest ona idealnie dopasowana do mojego penisa. Sperma pozostała w zbiorniczku. Jaka jest jednak szansa, że prezerwatywa zawiodła i moja partnerka może zajść w ciążę? Czy prezerwatywa jest w 100% skuteczna? Czy sperma mogła dostać się do macicy poprzez prezerwatywę? Jak szybko po stosunku można wykonać test ciążowy, aby był wiarygodny? Proszę o informację.

Lepiej nie pozostawać w pochwie po wytrysku, jeśli prezerwatywa jest jedynym zabezpieczeniem przed ciążą.
Nawet prezerwatywy "close fit" stają się luźne, jeśli ustąpi erekcja... To, że jest używana markowa, ma znaczenie.
Ewentualne zsunięcie prezerwatywy traktuje się jako stosunek niezabezpieczony.
Pozdrawiam.

Statystki mówią że nawet przy prawidłowym stosowaniu prezerwatywy w ciąże zachodzi ok 9% kobiet w ciągu roku. Więc w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zastosować antykoncepcje awaryjną, a następnie przemyśleć skuteczniejsze metody antykoncepcyjne ( tabletki lub wkładka domaciczna)