Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prezerwatywa w czasie pierwszego stosunku

Witam mam 19 lat, 3 dni temu po raz pierwszy uprawiałem seks z moją dziewczyną z zabezpieczeniem. Boję sie ponieważ nie mam takiej pewnosci co do prezerwatywy Podczas stosunku wytrysnolem spreme do prezerwatywy siedziała ona w zbiorniczku poszlismy sie dalej kochać prezerwatywa na moim penisie zaczeła pływać (gonić) boję sie o to że mogla moja sperma uciec z zbiorniczka ii wypłynąć z prezerwatywy 2 dni później moja dziewczyna dostala okres , czy jest to normalne . Prosze o zrozumialośc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Biodra - oznaka kobiecości

Proponuję prawidłowo używać prezerwatywy. Po wytrysku należy ewakuować się z pochwy, podtrzymując palcami prezerwatywę, żeby nie zsunęła się.
Kontynuowanie ruchów po wytrysku nie jest bezpieczne.
Prawdopodobnie tym razem nie było prokreacji.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Najlepiej po wytrysku przerwać stosunek, zdjąć zużytą prezerwatywę, obmyć członek (jeśli nie ma dostępu do łazienki to np. wilgotnymi chusteczkami) i założyć nową prezerwatywę - a dopiero potem kontynuować zbliżenie.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy