Seks w prezerwatywie - co jeśli się zsunęła?

Witam. Kochałem się z moją dziewczyną, wszystko super i bez zarzutów. Kochaliśmy się z zabezpieczeniem, lecz gdy zmienialiśmy pozycje po chwili zauważyłem, że zsunęła mi się całkowicie prezerwatywa. Teraz zadaje panu/i pytanie czy jest możliwość, że moja dziewczyna zaszła w ciążę po dosłownie minucie bez prezerwatywy. O wytrysku nie mówię, bo nic takiego się nie stało oraz moje płyny ustrojowe też się nie wydzieliły. To był jej pierwszy raz i mój także.

Witam serdecznie!

Ryzyko ciąży istnieje w każdym przypadku, w którym dochodzi do bezpośredniego zbliżenia. Do ustalenia jego wysokości niezbędne są informacje, na temat fazy cyklu, w którym była partnerka, sposobu zapezbieczenia i wielu innych.

W Państwa przypadku, kiedy doszło do zsunięcia prezerwatywy istnieje prawdopodobieństwo wydzielenia preejakulatu, który może zawierać śladowe ilości plemników zdolnych do zapłodnienia. Ze względu na brak wytrysku ryzyko ciąży jest zatem zdecydowanie niewielkie. Nie widzę zatem podstaw do obaw o ewentualną ciążę.

Pozdrawiam