Pęknięta prezerwatywa a ryzyko ciąży

Wczoraj kochałem się ze swoją dziewczyną i boję się, że jest w ciąży. Stosunek trwał dosyć długo, po 20 min musiałem zmienić prezerwatywę, ponieważ się trochę zsunęła i wolałem w tym przypadku założyć nową. Przed założeniem drugiej prezerwatywy przemyłem penisa. Zaczęliśmy się znowu kochać. Co pozycję sprawdzałem czy z prezerwatywą jest wszystko dobrze, ale na sam koniec wyjąłem i zauważyłem, że prezerwatywa pękła. Według dziewczyny okres ma się zacząć za kilka dni. Wytrysku nie było, jest szansa na zajście w ciążę?

Witam serdecznie!

Wspomina Pan, że do stosunku doszło na kilka dni przed miesiączką, a zatem były to dni niepłodne. W takiej sytuacji nie ma podstaw do obaw.

Gdyby jednak były to dni płodne partnerki, to ryzyko ciąży i tak byłoby stosunkowo niewysokie. Jeżeli nie doszło do wytrysku, to jedyna wydzieliną mogącą wypłynąć do dróg rodnych partnerki był preejakulat. Ten z kolei może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia, ale nie musi. Warto również pamiętać, że nie każdy niezabezpieczony stosunek musi zakończyć się ciążą.

Pozdrawiam