Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie?

Witam, (kobieta lat 20). Niedawno rozpoczęłam współżycie, z moim partnerem używamy tylko prezerwatyw jako zabezpieczenia. Wczoraj odbyliśmy stosunek i krótko po pierwszym wytrysku (oczywiście po zmianie prezerwatywy) zaczęliśmy się znowu kochać i po jakimś czasie zaważyliśmy ze prezerwatywa kompletnie pękła. Nie wiem jak długo była zepsuta, natomiast do drugiego wytrysku jeszcze wtedy nie doszło. Obawiam się tylko, że jakieś pozostałości mogły się dostać do środka, a na dodatek po kilku godzinach zauważyłam na bieliźnie skrawek nieszczęsnej prezerwatywy, który najwyraźniej po stosunku pozostał w pochwie... To straszne, ale czy istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mogę zajść w ciążę? Proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Zastanawiam się nad zażyciem tabletki "po", tylko obawiam się skutków ubocznych. A jeżeli chodzi o mój cykl to stosunek miał miejsce ok 10 dni po zakończeniu krwawienia. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
W tej sytuacji mogło dojść do przeniesienia plemników do Pani dróg rodnych.
Natomiast nie wiem, w którym dniu cyklu miał miejsce stosunek oraz ile dni trwają cykle. Dlatego trudno określić czy był to czas dni płodnych czy niepłodnych co wpływa na ryzyko zajścia w ciążę.
Jeżeli zaś chodzi o tabletkę po stosunku ma ona dużo działań niepożądanych. Dlatego należy rozważyć czy warto ją przyjmować.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy