Pęknięta prezerwatywa - jakie ryzyko?

Witam, uprawiałem seks z moją dziewczyną 6. dnia od rozpoczęciu okresu, przy cyklu 28 dni, miesiączki przechodzi regularnie. Pękła prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym jednak wytrysk nie miał miejsca w pochwie lecz częściowo na jej powierzchni zewnętrznej. Dziewczyna umyła dokładnie te miejsce. Potem uprawialiśmy stosunek również z tym rodzajem prezerwatyw. Jakie są szanse na ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nikt nie jest w stanie wyliczyć dokładnego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Jeżeli jednak jej zawartość wypłynęła jedynie na zewnętrzne narządy płciowe to ryzyko ciąży jest minimalne, tym bardziej, że po chwili partnerka przemyła to miejsce. Wydaje się, że incydent nie powinien mieć żadnych konsekwencji.

W przypadku wydłużenia cyklu i opóźnienia miesiączki warto będzie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam