Stosunek w prezerwatywie i ryzyko ciąży

kochałam sie z chłopakiem i wytrysk nastąpił we mnie ale do prezerwatywy nastepnie zdjął ją umył penisa tylko wodą i znowu odbyliśmy stosunek ale tym razem wytrysk miał miejsce na zewnąyrz jest szansa że mogłam zajść w ciąże przez pozostałości na penisie ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zarówno stosunek z prezerwatywą jak i stosunek przerywany nie są skutecznymi w 100% metodami antykoncepcji. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży.