Szanse ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam 24 lata. Od 7 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu b.r. odstawiłam je ponieważ planuje ciąże. Ostatni okres miałam w sierpniu. Potem było bardzo znikome krwawienie i od tego czasu nic. Regularnie współżyje z moim partnerem. Ostatnio dość często boli mnie brzuch oraz podbrzusze, kręci mi się w głowie i jest nie dobrze. Robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Czy mimo to mogło dojść do zapłodnienia i konieczna jest wizyta u lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę powtórzyć test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie się nie pojawi, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.