Brak okresu przy pominięciu 3 tabletek

Witam! Mam 2 lat od dawana używam tabletek antykoncepcyjnych Y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Zawsze miałam okres regularnie co do dnia. Ostatni okres miałam ok 24. 04 teraz powinnam dostać ok 22 i nie dostałam miesiączki. Przyznaje się, że zdarzyło mi się 3 razy zapomnieć tabletki. Wczoraj zrobiłam test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. Kiedy mogę go powtórzyć, aby się upewnić? Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Na dodatek czuje ból podbrzusza, jakbym miała dostać okres i trochę jestem zmęczona. Jednak nie wiem czy to wynik pogody, czy objawy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie, które występuje podczas przerw pomiędzy kolejnymi opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych, to nie prawdziwa miesiączka, lecz tzw. krwawienie z odstawienia. Może się czasem zdarzyć, że w przewidzianej przerwie się ono nie pojawi. Nasuwa to podejrzenie ciąży, szczególnie jeśli pominięto którąś tabletkę (u Pan były to aż 3!). Należy wtedy wykonać test ciążowy, najlepiej tuż przed rozpoczęciem następnego opakowania. Radzę więc ponowić test przed pierwszą tabletką z kolejnego blistra i, w razie wyniku negatywnego, jeszcze raz po pierwszym tygodniu przyjmowania ich.
Pozdrawiam!