Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźnianie się drugiej miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, ponad miesiąc temu zrezygnowałam z tabletek antykoncepcyjnych. Pierwsza miesiączka po odstawieniu pojawiła się normalnie. Kolejna natomiast spóźnia się już 12 dni. Do tej pory miesiączkowałam regularnie (nawet w przypadku odstawienia). Przez ostatni miesiąc współżyłam kilka razy z chłopakiem (stosunek przerywany bez zabezpieczenia) . Po tygodniu od planowanej miesiączki robiłam test ciążowy, ale wynik wyszedł negatywny. Czy możliwe że mimo to jestem w ciąży? Kiedy powinnam powtórzyć test?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisany brak miesiączki może być wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania, które mogą być następstwem odstawienia antykoncepcji. Przede wszystkim warto jednak wykluczyć ciążę poprzez powtórzenie testu ciążowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy