Bardzo nieregularne miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! W styczniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne - zażywałam je około 3 lat. Od tej pory zabezpieczaliśmy się za pomocą prezerwatywy. Odkąd odstawiłam pigułki mam bardzo nieregularną miesiączkę - poprzednia była po 1,5 mies. Teraz czekam prawie 2 miesiąc na miesiączkę. Dodam, że w między czasie byłam chora - zażywałam antybiotyki. Przez jakiś czas czułam objawy zbliżającej się miesiączki, jednak teraz trochę się osłabiły. 2 tyg. temu zrobiłam test ciążowy płytkowy, wczoraj go powtórzyłam. Oba oczywiście negatywne. Jednak martwi mnie tak długi czas opóźnienia miesiączki. Nie czuję się najlepiej, mam "nadęty" brzuch, od tygodnia boli mnie prawy jajnik - ból nasila się przy oddawaniu moczu. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest mogę być w ciąży? Czy jest jeszcze jakaś inna metoda sprawdzenia tego, zanim pójdę do ginekologa na badanie? Z góry dziękuję.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Poród w wodzie

Witam serdecznie! Zaburzenia miesiączkowania mogą występować nawet do 6 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Ze względu na brak krwawienia od ponad 60 dni wskazana jest wizyta u ginekologa. Dwukrotny negatywny wynik testu ciążowego z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę. Jeżeli zależy Pani na ostatecznym jej wykluczeniu, może Pani wykonać test z krwi, tzn oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, choć wydaje się to zbędne. Opisywane dolegliwości mogą być objawem odstawienia tabletek i związanymi z tym zaburzeniami hormonalnymi, mogą być również spowodowane innymi czynnikami, np. infekcją. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty