Dlaczego nie mam miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 22 lata. Od lipca brałam tabletki antykoncepcyjne, po których strasznie tyłam lecz mój ginekolog stwierdził, że mój organizm może tak reagować. Więc dostałam inne. W trakcie brania 4. opakowania tych ''drugich'' tabletek w połowie opakowania dostałam krwawienia. Udałam się do ginekologa i doradziła mi miesięczną przerwę (w między czasie miałam badanie usg - wszystko ok), oczekuję miesiączki i spóźnia mi się już kilka dni. Pani doktor powiedziała mi jeszcze, że miesiączkę powinnam dostać normalnie w terminie. Dzisiaj rano robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Nie ukrywam, że mimo to bardzo się martwię brakiem krwawienia. Zapomniałam jeszcze dodać, że podczas przerwy zawsze się zabezpieczaliśmy prezerwatywą. Czy mam powody obawiać się brakiem miesiączki? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsze krwawienie jest krwawieniem z odstawienia. Owulacja po odstawieniu tabletek zazwyczaj się pojawia z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego miesiączka może pojawić się z takim samym opóźnieniem. Proszę czekać na miesiączkę.
Jednak należy wykluczyć ciążę i wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam