Brak miesiączki po nieregularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnią miesiączkę miałam 15 listopada. Potem nie brałam tabletek przez dwa tygodnie. W tym czasie odbyłam stosunek z partnerem (ale bez wytrysku). Po dwóch tygodniach zaczęłam brać tabletki. Odstawiłam je w piątek (7 grudnia), ponieważ 12 w środę powinnam dostać miesiączkę. Nie dostałam jej do dziś 16 grudnia. Robiłam test, wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży? Czy takie skutki mogą być po nieregularnym zażywaniu tabletek?

Witam! Niestety z opisu wynika, że doustna antykoncepcja hormonalna w Pani przypadku była zastosowana w sposób nietypowy i nieregularny, w związku z tym mogło dojść do zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Jeśli wynik testu ciążowego wykonanego po terminie spodziewanej miesiączki jest negatywny to można uznać go za wykluczenie ciąży, a brak okresu przypisać nieprawidłowemu stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Proponuję skonsultować temat ponownego zastosowania antykoncepcji z ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!