Brak miesiączki podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - co jest powodem?

Witam! Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, biorę je regularnie. W tamtym tygodniu powinnam dostać okres lecz się nie pojawił. Od wczoraj zaczęłam brać kolejne opakowanie, robiłam też test ciążowy i wyszedł negatywny. Co powinnam teraz zrobić i co oznacza brak okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani kontynuować przyjmowanie tabletek w normalny sposób, jeśli oczywiście chce Pani dalej korzystać z antykoncepcji hormonalnej. Z pewnych przyczyn poziom hormonów po odstawieniu tabletek na siedem dni nie spadł wystarczająco by zaczęła złuszczać się błona śluzowa macicy. Takie sytuacje mogą się zdarzać raz na kilka czy kilkanaście opakowań tabletek. Po tygodniu od rozpoczęcia nowego opakowania może Pani ponownie wykonać test ciążowy, dla pewności.

Pozdrawiam serdecznie!