Brak miesiączki po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.
Już od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (m*********) lecz ostatnio zmieniłam je na b********* biorę je dopiero jeden miesiąc i teraz powinnam dostać pierwszą miesiączkę po 1 zażywaniu tych tabletek! Lecz okresu dalej nie mam, trwa to już 4 dzień, a jutro muszę zacząć brać nowe opakowanie!

Nie wiem co mam robić? Dlaczego nie mam miesiączki, podejrzewam też, że może po podroży, mieszkam w Niemczech, a kilka dni temu przyjechałam do Polski!
Biorę też pod uwagę zmianę tabletek, czy może to wpłynąć na spóźnienie okresu? Bardzo proszę o odpowiedź na maila spugen@poczta.onet.pl

Witam!

Zmiana preparatu antykoncepcyjnego mogła być przyczyną braku krwawienia w danym cyklu. To dość częste działanie niepożądane.
Jeżeli w kolejnych cyklach sytuacja będzie się powtarzać, należy udać się do ginekologa. Może trzeba będzie zmienić preparat na inny?

Przy stosowaniu hormonalnej antykoncepcji miesiączki raczej nie poddają się wpływom czynników naturalnie wpływających na długość cyklu (stres, podróże, przeziębienie).