Czy zmiana tabletek antykoncepcyjnych może skutkować brakiem okresu?

Witam. Mam taki problem brałam wcześniej tabletki antykoncepcyjne w Polsce (3lata), wyjechałam do Anglii i przepisano mi tabletki o innej nazwie ale z tym samym składem co wcześniej. Zauważyłam problemy, przy stosowaniu ich nie miałam ochoty na seks i czułam się ciągle zmęczona. Poszłam do lekarza i zostały znowu zmienione mi tabletki o innym składzie. Wzięłam 21 tabletek i teraz miałam 7 dniową przerwę, lecz mam problem z tym że nie mam okresu. Dlatego zastanawiam się czy może to być spowodowane zmianą tabletek gdyż nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zmiana tabletek na inny preparat, który generalnie w większości przypadków ma zupełnie inny skład hormonalny, może powodować liczne zmiany w organizmie kobiety. Może to nasilać działania niepożądane, czy też powodować ich ustąpienie. Wynikiem takiej zmiany mogą być również zmiany dotyczące krwawienia. Może ono zmienić swoją obfitość czy też się nie pojawić. Gdyby jednak krwawienie nie pojawiło się ponownie podczas kolejnej przerwy, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.