Czy normalne jest pojawienie się okresu po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z Sylvia 30 na Belara. Nowe opakowanie zaczęłam po 7 dniowej przerwie tak jak zawsze. Minął tydzień od stosowania nowego środka i dostałam wczoraj okresu. Czy powinnam się stresować z tego powodu ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić krwawienia, ale jeżeli są one obfite, to możliwa będzie potrzeba zmiany składu tabletek. Dlatego należy udać się do lekarza ginekologa, który stwierdzi czy taka zmiana jest potrzebna oraz wykluczy inne przyczyny krwawienia.