Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają bóle brzucha i krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Nie wiem co powinnam robić od 23 lutego, pierwszego dnia miesiączki zaczęłam przyjmować swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Przez pierwsze 4 dni miałam bardzo obfite krwawienie i mocne bóle brzucha. Po 7 dniu cały czas było krwawienie ale skąpe, a teraz od 3 dni mam bóle brzucha jak przy okresie i mocniejsze krwawienie. Czy to coś niepokojącego?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić krwawienia, ale jeżeli są one obfite, to możliwa będzie potrzeba zmiany składu tabletek. Dlatego należy udać się do lekarza ginekologa, który stwierdzi czy taka zmiana jest potrzebna oraz wykluczy inne przyczyny krwawienia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy