Mdłości, bolesność brzucha podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, 5 dni temu zaczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, pierwszego dnia miesiączki. Od tamtej pory prawie cały czas utrzymuje mi sie uczucie mdłości, boli mnie brzuch. Czy takie skutki uboczne sa możliwe? Moga sie utrzymywać prawie cały dzien?

Magdalena StusiĹska

Tak, takie skutki uboczne mogą wystąpić- jeśli są bardzo uciążliwe warto porozmawieć z lekarzem o zmianie tabletek.