Powrót do stosowania pigułek antykoncepcyjnych po przerwie

Witam. 27 listopada wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, po czym była 7-dniowa przerwa w trakcie, której wystąpiło krwawienie. 8 dnia nie zaczęłam następnego opakowania ponieważ chciałam zrobić przerwe ze względu na złe samopoczucie. Chciałabym jednak wrócić do tych tabletek. Dzisiaj jest 29 grudnia i do tej też pory nie miałam kolejnej miesiączki. Czy mogę zacząć brać nowe opakowanie od rozpoczęcia pierwszego krwawienia jakie teraz u mnie wystąpi ? Czy muszę jednak odczekać dłuższy czas ?

Aby ochrona antykoncepcyjna była zachowana, należy wziąć pierwszą tabletkę z opakowania w pierwszym dniu krwawienia miesięcznego. Jeśli krwawienie nie wystąpi, należy zgłosić się do ginekologa.