Zastosowanie Escapelle i powrót do stosowania antykoncepcji hormonalnej

28.01 rano współżyłam z chłopakiem.Dzisiaj po godz. 16:00 zażyłam escapelle. 15.02 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną(odstawiłam tabletki).Jednak Chcę jak najszybciej znów wrócić do brania tych tabletek. Czy zatem przy najblizszym krwawieniu jakie wystąpi mogę zacząć brać nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjne? Ponieważ po odstawieniu nie wiem kiedy będzie"normalna"miesziączka a kiedy możliwy skutek uboczny escapelle.Czy zatem mogę śmiało zacząć brac tabletki przy najbliższ krwawieniu?

Magdalena StusiĹska

Najlepiej w takim przypadku skonsultować się dla pewności z ginekologiem, jednak kolejne opakowanie można zacząć w pierwszym dniu krwawienia.