Rozpoczęcie stosowanie antykoncepcji hormonalnej pomimo braku miesiączki

Witam,mam 25 lat,po kilku latach odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.Od dwóch miesięcy nie dostałam krwawienia, Mam zespół policystycznych jajników,hormony tarczycy w normie,ciążę wykluczyłam badaniem krwi w szpitalu.Jestem zapisana do endokrynologa-ginekologa. Na początku miesiąca zażyłam Escapelle,gdyż współżyłam i chciałam wykluczyć ryzyko zajścia w ciążę.Mimo to nadal nie dostałam krwawienia. Czy mogę znów zacząć przyjmować antykoncepcję pomimo braku krwawienia? Chciałabym znów móc współżyć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ciążę Pani wykluczyła, właściwie nie ma przeciwwskazań, by ponownie przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne. Tak naprawdę, by być zabezpieczoną już od pierwszej tabletki, powinna Pani poczekać na wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Jeśli zacznie Pani przyjmować tabletki w dowolnym dniu cyklu, sugeruję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez całe pierwsze opakowanie.