Krwawienie po antykoncepcji awaryjnej a brak miesiączki

Kilka dni po zazyciu escapelle wystapilo u mnie krwawienie wygladajace zupelnie jak miesiaczka. Teraz kiedy powinnam ja dostac nie wystepuje. O czym to swiadczy?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zażycie tzw. tabletki po wiążę się z rozregulowaniem dotychczasowej równowagi hormonalnej organizmu. Niestety często zdarza się, że kilka dni po zażyciu tabletki występują krwawienia z dróg rodnych. Zatrzymanie miesiączki również należy do działań niepożądanych preparatu. Oczywiście w każdym przypadku warto wykonać test ciążowy.

świadczyć może o tym że taka antykoncepcja awaryjna nie jest zbyt zdrowa oraz o tym, że może warto pomyśleć o jakiejś pewnej metodzie zabezpieczenia się. Oczywiście, nie można wykluczyć ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy.
Dr med. Leszek Włodarczyk