Wymioty po zażyciu Escapelle a ryzyko ciąży

Jakis czas temu zazylam escapelle. Po ok 5 godzinach od przyjecia tabletki wymiotowalam i mialam biegunke. Lekarz uznal, ze nie powinnam przyjmowac drugiej taletki. Po 5 dniach wystapilo krwawienie wygladajace jak miesiaczka, ktore trwalo 5 dni. Teraz okres sie opoznia o 3 dni. Wykonalam test ciazowy wg ktorego nie jestem w ciazy. Czy jednak mozliwe jest, ze doszlo do zaplodnienia?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Tabletka Escapelle wchłania się około 3-4 godziny, nie ma więc powodu uznać że nie zadziałała. Krwawienie kilka dni po przyjęciu Escapelle i zatrzymanie miesiączki jest typowym powikłaniem po przyjęciu tego rodzaju preparatów. Wiąże się to bowiem ze zmianą równowagi hormonalnej ustroju. Jeśli wynik testu ciążowego jest negatywny, nie ma powodów do niepokoju.