Brązowe plamienia po zażyciu Escapelle a ryzyko ciąży

Witam, w ostatnich 2 miesiacach musialam zażyć dwie tabletki escapelle ostatnia 28.10 okres wystapił 6 dni pozniej, wygladał jak zwykle moze troche bardziej boesny. Moj cykl trwa 29-30 dni . dzisiaj w 30 dniu cyklu mam brązowe plamienie ktore juz wczoraj zauwazyłam , ale dalej nie dostałam okresu, po mimo ze mialam objawy takie jak bol i powiekszenie piersi ktore juz powoli mineły. Czy moge obawiac sie ciazy, czy moze to byc spowodowane przez te tabletki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy mogą być spowodowane zarówno zaburzeniami hormonalnymi na skutek przyjęcia dwóch dawek leku Escapelle jak i ciążą. Wskazane wykonanie testu ciążowego.
Producent leku ostrzega iż mogą wystąpić działania niepożądane takie jak - zaburzenia miesiączkowania, zmiana charakteru krwawienia oraz plamienia/krwawienia śródcykliczne. Jeśli miesiączka opóźni się > 5 dni należy skontaktować się z ginekologiem.