Dlaczego nie dostałam miesiączki po Escapelle?

Brak okresu po Escapelle. Około miesiąc temu pękła nam prezerwatywa. Kalendarzykowo zaczynały mi się następnego dnia dni płodne. Przyjełam więc Escapelle po ok. 10h. Okres spóźnia mi się już 10 dni. Robiłam testy i są negatywne. Czuje jakbym miała dostać okres od kilku dni ale jednak coś blokuje. Jeszcze dodam że miałam 4dniowe krwawienie po tabletce oraz ostatnio w 33 dni cyklu (5 dni temu) wystąpiło u mnie chwilowe plamienie. Czy możliwe że takie opoznienie jest przez tabletke po? Mam się o co martwic?
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Escapelle jest tabletką antykoncepcyjną stosowaną w celu uniknięcia ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub po awarii innego środka antykoncepcyjnego. Wpływa on silnie na układ hormonalny i cykl menstruacyjny, powodując u niektórych kobiet zaburzenia miesiączki.

Zaburzenia menstruacji najprawdopodobniej są spowodowane przyjęciem tabletki, dlatego jeżeli miesiączka nie pojawi się z ciągu najbliższych dni, a testy ciążowe wychodzą negatywnie, zalecamy skontaktować się z ginekologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-zastosowaniu-tabletki-escapelle

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.