Działanie uboczne stosowania Escapelle

Dzień dobry. Mam pewien problem. Dwa miesiące temu musiałam wziąć tabletkę 72 po o nazwie Escapelle. W zeszłym miesiącu dostałam Luteinę na wywołanie okresu, ponieważ się spóźniał. Dostałam okres wywołany Luteiną i w pierwszy dzień okresu wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Tabletki przyjmuję zgodnie z zaleceniami ginekologa, biorę je systematycznie i regularnie. Chciałabym dowiedzieć się, czy Escapelle i Luteina mogą powodować iż tabletki antykoncepcyjne nie działają?

Witam. Escapelle najprawdopodobniej spowodowała rozregulowan u e cyklu menstruacyjny go jedna zarówno ona jak i lutealna z pewnością nie wpłyną na skuteczność doustne antykoncepcji.