Czy opóźnienie miesiączki wynika z zastosowania Escapelle?

Witam. Odbyłam stosunek 4 stycznia, miałam wtedy dni płodne. Następnego dnia wzięłam escapelle, okresu dostałam 11 dni po tabletce, niewiele wczesniej niż powinnam. Na tą chwilę okres spóźnia mi się piąty dzień. Czy myślą państwo, że tabletka miała na to wpływ? Dodam, że współżyłam w tym miesiącu ale z zabezpieczeniem. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opóźnienie może wynikać z przyjęcia escapelle, ale ciąża też jest prawdopodobna.