Czy w takiej sytuacji mogę ciążę wykluczyć?

Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa i całe nasienie zostało we mnie Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa i całe nasienie zostało we mnie. Zdarzenie miało miejsce w 3 dniu miesiączki. 1.5 h po tym przyjęłam tabletkę escapelle. Miesiąc po zdarzeniu wykonałam 3 testy ciążowe i każdy wyszedł negatywny. A miesiączki nadal nie mam. Czytałam, że przy przyjęciu tej tabletki możliwy jest brak okresu przez miesiąc i stabilizacja w następnym cyklu. Czy mogę w tej sytuacji wykluczyć ciąże ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli miesiąc po zbliżeniu trzy testy ciążowe dają wynik negatywny, to z pewnością można wykluczyć ciążę.

Zareagowała Pani bardzo szybko, bo już 1,5 godziny po ryzykownym kontakcie. Tabletka awaryjna Escapelle wyróżnia się wysoką skutecznością, zwłaszcza, jeśli jest zastosowana tak szybko. Brak miesiączki w terminie jest zapewne spowodowany dawką hormonów, które Pani przyjęła i jest to jeden ze skutków ubocznych tabletki Escapelle.

W kolejnym cyklu wszystko powinno wrócić do normy. Tymczasem proszę cierpliwie poczekać na menstruację.

Podobne pytania wraz z udzielonymi odpowiedziami znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-jakiego-powodu-nie-mam-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznianie-sie-drugiego-okresu-po-zastosowaniu-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.