Czy różowy śluz z pochwy świadczy o ciąży?

Witam, Dzień przed miesiączką doszło do stosunku, w którym pękła prezerwatywa, przez co doszło do wytrysku w pochwie. Po 3 godzinach od stosunku przyjęłam tabletkę „dzień po” Escapelle, a dzień później dostałam normalnie okres (normalny okres, nie plamienie). Po 16 dniach od końca okresu przy oddawaniu moczu zauważyłam delikatnie różowy śluz, co zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu. Czy to może oznaczać ciąże? Fakt, ze do stosunku doszło dzień przed miesiączka, a poza tym przyjęłam tabletkę Escapelle powinien zminimalizować ryzyko, jednak wolałabym mieć pewność.

Jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy takim scenariuszu. Najłatwiejszą formą weryfikacji będzie wykonanie testu ciążowego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dzień przed miesiączką występują dni niepłodne. Ponadto dosyć szybko zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną w postaci tabletki Escapelle, która jest skuteczną formą zapobiegania ciąży. W związku z tym ryzyko zajścia w ciążę jest naprawdę bardzo małe.

Różowy śluz, który zauważyła Pani podczas oddawania moczu może być związany z przyjętą dawką hormonów w tym cyklu. Bardzo częstym działaniem niepożądanym wynikającym z zastosowania Escapelle są bowiem nieregularne krwawienia śródcykliczne, które mogą występować aż do następnej miesiączki.

Aby uzyskać pewność, że nie zaszła Pani w ciążę, proszę wykonać test ciążowy, który da Pani pewną i szybką odpowiedź.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania. Znaleźć je można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-escapelle-a-rozowe-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czesto-dzieje-sie-tak-po-przyjeciu-tabletki-34-po-34,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-przyjeciu-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.