Czy jest u mnie realne ryzyko ciąży?

Dzień dobry 11 czerwca uprawiałam seks z chłopakiem, doszedł we mnie ale niestety gumka pękła, po wszystkim odrazu dużo spermy wypłynęło a ja szybko przemyłam pochwę pod prysznicem. dodam ze był to ostatni dzien okresu, wcześniejszy mój cykl miał 28 dni a ten 24 dodam tez ze po około 33h wzięłam tabletke dzien po escapelle. Jak duża jest szansa zajścia w niechciana ciąże ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli tabletka Escapelle zostanie przyjęta w ciągu 72 godzin od ryzykownego stosunku, to jej skuteczność wynosi 84%. Pani zażyła ją już po 33 godzinach, więc możliwe, że skuteczność w tym przypadku będzie jeszcze większa.

Dodatkowo stosunek odbył się w ostatnim dniu miesiączki, co nie stwarza dużego ryzyka zajścia w ciążę. Może jednak zdarzyć się, że owulacja się przesunie, dlatego stosunki odbywające się w tym czasie również powinny być zabezpieczone.

Aby mieć pewność, że tabletka Escapelle była skuteczna i nie zaszła Pani w ciążę należy wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Ryzyko nie jest duże.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-wyniku-tego-stosunku-z-mezem-moglam-zajsc-w-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-escapelle-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletka-escapelle-zawsze-dziala.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.