Jak duże jest ryzyko ciąży przy moich objawach?

Witam, 22 maja dostałam ostatnią miesiączkę , która trwała do 28 maja, 28 maja odbyłam stosunek podczas którego pękła prezerwatywa a nasienie zostało w środku. Po 13 godzinach zażyłam tabletkę escapelle. Dnia 2 czerwca czyli 5 dni po przyjęciu tabelki dostałam obfitego krwawienia ze skrzepami co mogło być skutkiem ubocznym przyjęcia tabletki , dziś jest 22 czerwiec nie dostałam jeszcze normalnego okresu, dodam że cykle mam różne , 27, 30 dniowe. Jakie jest ryzyko że mogę być w ciąży , wiem że najlepsza odpowiedzią byłoby wykonanie testu jednak na ta chwile nie mam tyle odwagi aby go zrobić . Mam bóle podbrzusza od kilku dni, nabrzmiałe piersi i duży apetyt jak zawsze przed miesiączką.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

antykoncepcja awaryjna, jaką jest tabletka Escapelle wykazuje się dużą skutecznością – zwłaszcza, jeśli jest ona zastosowana w pierwszej dobie.

W związku z tym ryzyko zajścia w ciążę po jej zastosowaniu jest niewielkie. Przyjęcie tabletki Escapelle wiąże się jednak z możliwością wystąpienia skutków ubocznych, takich jak plamienia śródcykliczne lub rozregulowanie okresu. Bardzo możliwe, że miesiączka pojawi się u Pani lada dzień, zwłaszcza, że sama Pani wspomina o typowych objawach związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy – to nic strasznego, a da Pani pewną i szybką odpowiedź.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-u-mnie-duze-ryzyko-pojawienia-sie-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-escapelle-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.