Kiedy pojawi się kolejne krwawienie po Escapelle?

Witam. W pierwszy dzień dni płodnych miałam niebezpieczny stosunek. Na następny dzień zaylam escapelle. Po 7 dniach od przyjęcia ESC dostałam krwawienia które trwało 3 dni było obfite że skrzepami oraz śluzem. Do okresu było jeszcze dwa tygodnie. Cykle mam 30-31 dyniowe regularny okres. Czy to krwawienie wyklucza ciążę ? Kiedy mogę spodziewać się kolejnej miesiączki ?
KOBIETA, 31 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, które wystąpiło po przyjęciu tabletki awaryjnej (Escapelle) jest jednym z skutków ubocznych tego leku. To krwawienie nie wyklucza możliwości ciąży, ale może być związane z działaniem samej tabletki. Jest to reakcja organizmu na zmiany hormonalne.

Co do spodziewanej kolejnej miesiączki, to po przyjęciu Escapelle może ona być nieco przesunięta w czasie. Możliwe jest zarówno wcześniejsze pojawienie się krwawienia miesiączkowego, jak i wystąpienie opóźnień. W międzyczasie warto także wykonać test ciążowy.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-stres-infekcja-wirusowa-i-zazycie-escapelle-w-poprzednim-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-moze-spozniac-sie-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-zastosowaniu-antykoncepcji-awaryjnej-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.