Czy prawdopodobieństwo ciąży jest duże w tej sytuacji?

wczoraj mialem niemiła sytuacje ponieważ uprawiałem sex oralny z dziewczyną gdy mialem orgazm wycierałem chusteczkami sperme i i byc moze zostało cos na palcachpotem po jakos 10 minutach zrobilem dziewczynie palcówkę zdalem sobie sprawe z tego dzis o 10 i kupilem escapelle i dziewczyna je spożyła jakos 15 godzin po stosunku jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę w opisanej przez Pana sytuacji jest niewielkie.

Przede wszystkim plemniki w środowisku zewnętrznym nie przeżyją zbyt długo. Bardzo możliwe więc, że zginęły już one na etapie wycierania chusteczką. Ponadto zastosowali Państwo antykoncepcję awaryjną Escapelle, która wykazuje się dużą skutecznością, zwłaszcza jeśli jest przyjęta w krótkim czasie od zbliżenia.

Optymalny czas wynosi 12 godzin, jednak tabletka Escapelle może być połknięta nawet do 72 godzin od ryzykownego stosunku. Najprawdopodobniej więc Pańska dziewczyna nie zajdzie w ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-palcach-czy-jest-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-poprzez-palce-ze-sperma,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-nasienia-na-palcach-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.