Czy jest prawdopodobne, że moja dziewczyna może być jednak w ciąży?

wczoraj mialem niemiła sytuacje ponieważ uprawiałem sex oralny z dziewczyną gdy mialem orgazm wycierałem chusteczkami sperme i i byc moze zostało cos na palcachpotem po jakos 10 minutach zrobilem dziewczynie palcówkę zdalem sobie sprawe z tego dzis o 10 i kupilem escapelle i dziewczyna je spożyła jakos 15 godzin po stosunku następnego dnia po 48 godzinach zażyła tabletkę alleone jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanym przez Pana przypadku ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.

Aby przeżyć plemniki muszą mieć odpowiednie warunki – wilgotność oraz temperaturę. Tym samym plemniki znajdujące się na chusteczce bądź palcach giną bardzo szybko, a więc nie są w stanie zapłodnić.

Ryzyko ciąży jest w Państwa przypadku tym bardziej znikome z powodu zastosowania antykoncepcji awaryjnej. Zarówno Escapelle, jak i ellaOne to leki, które stosuje się w nagłych przypadkach w celu zapobiegania ciąży. Nie ma jednak powodu stosowania jednego i drugiego środka. Nie jest to nawet zalecane przez lekarzy z uwagi na zbyt dużą dawkę hormonów. Proszę o tym pamiętać w przyszłości.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-awaryjne-po-stosunku-przerywanym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-kilku-tabletek-ellaone-podczas-jednego-cyklu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-abym-zaszla-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.