Czy mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry, mam pytanie na temat możliwość zapłodnienia. Jesli na palcu znajdowaly sie znikome ilosci preejakulatu, ktore znalazly sie tam podczas wycierania czlonka z moczu, ale palec zostal wytarty w spodnie i w inne ubranie i po okolo 10 minutach doszło do pettingu palcem bez penetracji partnerki czy jest możliwość aby zaszla ona w ciążę? Partnerka miewa nieregularne miesiączki i jest pare dni po okresie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę na skutek opisanych przez Pana czynności jest bliskie zeru. Skoro na palcu znajdowały się znikome ilości preejukalatu, a w międzyczasie wykonywał Pan inne czynności, to mało prawdopodobne, aby plemniki przerwały.

W środowisku niesprzyjającym plemniki zazwyczaj giną bardzo szybko, co uniemożliwia zapłodnienie. Najprawdopodobniej więc Pańska partnerka nie zajdzie w ten sposób w ciążę. Dla pewności może wykonać test ciążowy po około dwóch tygodniach od tej sytuacji.

Podobne pytania dosyć często pojawiają się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-palcach-a-ryzyko-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zaplodnienia-przez-preejakulat-przeniesiony-na-palcach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-szansa-ze-partnerka-zaszla-w-ciaze-po-tym-zblizeniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.