Jaka jest szansa, że partnerka zaszła w ciążę po tym zbliżeniu?

Witam. Podczas stosunku z partnerką (wzajemnej masturbacji bez wkladania penisa do pochwy) na chwilę przestaliśmy I zauważyłem na swoim członku krople preejakulatu, który wytarlem palce, którym wcześniej robiłem partnerkę. Zacząłem go rozcierac w palcach i nie pamiętam czy on już wysechł, ale myślę że tak. Partnerki nie było z 3-5 minut gdy to robiłem. I gdy przyszła włożyłam jej ten palec I po sekundzie Od razu wyjalem ponieważ przypomniało mi się że dotykalem preejakulatu. Jaka jest szansa że mogła zajść w ciążę? Było to dzień przed jej owulacją.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko przypadkowego przeniesienia preejakulatu na palcu do pochwy partnerki, a tym samym zapłodnienie jej w ten sposób jest znikome. Sądzę, że nie ma Pan powodu do obaw. O ile płyn preejakulacyjny może zawierać śladowe ilości plemników zdolnych do zapłodnienia, to wątpliwym wydaje się, żeby po roztarciu go w palcach wydzielina zachowała właściwości konieczne plemnikom do przeżycia. Więcej o preejakulacie w naszym artykule, być może Pana zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Natomiast proszę pamiętać, że podczas dni płodnych partnerki należy zachować daleko posuniętą ostrożność, ponieważ ryzyko zapłodnienia jest duże. Być może zechce Pan zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.