Czy muszę się obawiać ciąży?

Witam. Chciałabym opisać pewnie sytuację, a następnie obawy związane z nią. Ostatnio z chłopakiem uprawialiśmy petting. Jednak przed postanowiliśmy się zabezpieczyć - na główkę penisa prezerwatywę założyłam ja, dalej zsunął ją on. Potem przez jakieś 8 minut dotykał różnych innych rzeczy (koca, ubrań, włosów) po czym włożył palce do pochwy. Czy zakładając prezerwatywę na trzonie penisami mógł znaleźć się preejakulat z plemnikami? Jeśli tak, to czy przy dotykaniu tylu rzeczy wytarł się z dłoni? I co najważniejsze, czy mam się obawiać ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nawet jeżeli płyn preejakulacyjny znajdował się na członku i został z niego przeniesiony za pośrednictwem dłoni na jakiekolwiek przedmioty, to ryzyko przypadkowego zapłodnienia nie zachodzi. Oczywiście w preejakulacie mogą znajdować się śladowe ilości plemników zdolnych do zapłodnienia, niemniej są to bardzo rzadkie sytuacje i takie ryzyko zachodzi tylko w przypadku zbliżenia bez zabezpieczenia (penetracji pochwy członkiem). O preejakulacie przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

W niesprzyjających warunkach plemniki giną bardzo szybko – zatem wytarcie dłoni o koc czy ubranie powoduje, że nie ma nawet minimalnego ryzyka ciąży.

Być może także ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.