Czy po tym pettingu jest jakieś ryzyko ciąży?

Witam. Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ na poprzednie pytanie nie dostałam odpowiedzi a bardzo mi na niej zależy. Musiałam odstawić tabletki w sierpniu. Ostatnio zdecydowaliśmy się na petting. Był to 6 dzień cyklu. Poprzednie cykle trwały 28 i 30 dni. Nie było wytrysku ani kontaktu narządów. Obawiam się ze mąż podczas zakładania bielizny mógł niechcący dotknąć teks preejakulatu po czym później wkładał palce w moja pochwę. Zakładając iż miał faktycznie ten preejakulat i dostał się on do pochwy to czy jest jakieś ryzyko ciąży? Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plemniki znajdują się zarówno w preejakulacie, jak i w spermie, przy czym w płynie preejakulacyjnym jest ich znacznie mniej. Oznacza to, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę poprzez kontakt z preejakulatem nie jest duże, choć nadal istnieje.

Warto jednak wiedzieć, że plemniki poza organizmem żyją bardzo krótko. Aby przetrwać potrzebują bowiem sprzyjających im warunków – wilgoci oraz odpowiedniej temperatury, zbliżonej do temperatury ciała.

Kontakt z powietrzem sprawia, że szybko giną, więc przeniesienie ich na palcach jest mało prawdopodobne. Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki, który da ostateczną odpowiedź.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zaplodnienia-przez-plyn-preejakulacyjny-na-palcu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plyn-preejakulacyjny-na-palcach-a-ryzyko-ciazy-i-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-na-palcach-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.