Czy jest ryzyko ciąży w takich sytuacjach?

Dzień dobry. Piszę, ponieważ martwi mnie pewna sytuacja. Gdy byłam u chłopaka, doszło u niego do wytrysku na prześcieradło. Następnie poszedł on do łazienki się wytrzeć, ubrał bokserki i potem dresy. Godzinę leżeliśmy, chłopak miał na sobie dresy i po tej godzinie doszło między nami do ocierania się o siebie- chłopak był w bokserkach, ja byłam nago. Chciałabym zapytać, czy jeżeli podczas ubierania się na bokserkach znalazły się plemniki, to czy były one w stanie przeżyć tę godzinę na majtkach, pod dresami i być zdolnymi do zapłodnienia? Wiem, że plemniki giną dosyć szybko pod wpływem warunków na zewnątrz, lecz jednak pod dresami było ciepło. Chciałabym zapytać, czy gdyby była to dla nich odpowiednia temperatura, to czy zachowały zdolność zapłodnienia? Czy jest ryzyko ciąży? Zdaję sobie sprawę, że brzmi to trochę niewiarygodnie, lecz w internecie jest wiele informacji i po prostu się martwię, nie daje mi to spokoju. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę na skutek opisanych przez Panią czynności jest znikome.

Aby przetrwać plemniki potrzebują sprzyjających im warunków – chodzi głównie o wilgotność oraz odpowiednią temperaturę. W związku z tym plemniki po zetknięciu z powietrzem giną bardzo szybko, dlatego nie są w stanie przeżyć na pościeli, bieliźnie czy ubraniu. Nie są w stanie również w ten sposób zapłodnić.

Proszę nie martwić się na zapas, najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia, ale dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po upływie dwóch tygodni. W przyszłości warto natomiast rozważyć stosowanie zabezpieczenia.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-przesiakniecie-spermy-przez-ubranie-i-zaplodnienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zywotnosc-plemnikow-po-wytrysku-i-ryzyko-ich-przeniesienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-w-naszym-przypadku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.